Rüyada Toprak Görmek

Rüyada Toprak Görmek

 

Rüyada-Toprak-Görmek

Rüyada toprak görmek beş şekilde tabir edilir. Mal, Menfaat, Dünya uğraşıları, Rızk ve Fayda ile tabir olunur. Bir kimsenin evinin içerisinde küçük bir toprak yığını görmesi hiç zahmet çekmeden kolay para kazanacağına delalet eder. Sarı toprak görmek altın ile, beyaz toprak görmek gümüş ve madeni para ile, kara toprak ta görmek kağıt para elde edeceğine delalet eder. Yine rüyada toprak görmek insanlara delalet eder. Yani insanın aslı toprak olduğundan bu şekil dede tabir olunur.

Bazende toprak görmek Ölüye, Kabir e, hayvana ve fakirliğe de delalet eder. Rüyada eli ile toprağı karıştırdığını görmek kavga etmeye, ortaklık yapmaya ve bol kazanç yapacağına delalet eder. Rüyada güzel ve temiz bir toprağın üstüne oturduğunu görmek saadet ve yardımlaşmaya delalet eder. Toprak üzerinde yalın ayak ile gezdiğini ve toprağa baston ile vurduğunu görmek hayırlı bir yolculuğa çıkacağına delalet eder. Yine rüyada topraktan yapılmış olan kendi evinin yıkıldığını ve yıkıntıdan bir toprak parçasının kendisine temas ettiğini görmek ise mirastan gelecek bol para ile tabir olunur.

Rüyada toz bulutlarının kalkıp indiğini görmek mal ve nimet ile tabir olunur. Kişi bir ata binerek koştururken toz çıktığını görmesi emirlerinin tutulacağına delalet eder. Rüyada ellerinden ve elbiselerinden tozu silktiğini görmek fakirliğe, Rüzgar,şimşek,gök gürültüsü gibi tabiat olayları sonrası toz görmek Kıtlık olacağına ve o yerde yaşayanların sıkıntıya düşeceğine delalet eder. Rüyada topraktan yapılmış bir çanak görmek hizmetkarlara ve kız çocuklarına delalet eder. Hayırlara vesile olsun.