Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar görmek:

 

Rüyada-Anahtar-Görmek

Anahtar kapıları açan bir alet olduğu için rüyada anahtar görmek rızka ve yardıma delalet eder.
O kişi için Yüce Allah’ın lütf’u ve ihsanına delalet eder. Anahtar görmek İlmin ve Kur’anı kerimin kapısını açmakla da tabir olunmaktadır.

Kirmani ye göre rüyada anahtarla bir yeri açtığını görmek hayra,kapamak ise şerre delalet eder der.

Cafer’i Sadık Hazretleri de Anahtar görmeyi şöyle yorumlar. Anahtar güç işlerin açılmasına,kederden,gamdan kurtulmaya,hastalıklardan şifa bulmaya,muradına ermeye,dinde kuvvete,dualarının kabul olmasına,ilim ve marifete delalet eder buyurmuşlardır.

Bir kimse elinde cennetin anahtarını olduğunu görmüş ise ibadetle,ilimle,hikmetle nasiplenir ve dualarının kabul olması ile de tabir olunur.

Elinde birden fazla anahtar olduğunu gören kimse büyük ve şerefli saltanata nail olur. Anahtarla bir kapıyı veya bir anahtarı açtığını gören kimse düşmanına galip gelmeye delalet eder.

Yine rüyada anahtar görmek rızk,ilim,evlat,mal,zevce,felah,kabul olunacak dua, hac vazifesini yerine getireceği ve sultanlı ile tabir olunur.

Birisi elinde dişleri olmayan bir anahtar görse,yetime zulüm yapacağına delalet eder. Elinde Kabe’ nin anahtarını olduğunu görmesi ise yüksek şahsiyetli kişilere erişeceğine ve onlarla dost olacağına delalet etmektedir.

Demirden yapılmış büyük bir anahtar görmek kuvvetli ve şöhretli bir kişiliğe,her kapı anahtar ile açıldığından hazinelere ve selamete ereceğine delalet eder.Bu anahtarla kapıyı açtığını görmesi de Yüce ve Kerim olan Allah’ın yardımı ile murat edileceğine delalet eder. Hayra yorumlayalım hayır olsun inşallah.